Sporting si Humorul au remizat in derbiul etapei

Nou promovata Bucovina Frătăuţii Noi continuă să uimească.

Formaţia condusă de Manuel Costache s-a impus duminică şi în deplasarea de la Mihoveni şi continuă să aibă maximum de puncte după disputarea a patru etape.

În derbiul rundei, Sporting Suceava şi CS Gura Humorului au terminat nedecis, scor 2-2, pe terenul din Arbore, după un meci în care oficialii celor două echipe au contestat maniera de arbitraj a centralului Ioan Moldovan din Siret.

Într-un alt joc, Zimbrul s-a impus fără probleme în deplasarea de la Rădăuţi, cu scorul de 6-3. Numai că gruparea din Siret este pe cale să piardă acest meci la „masa verde”, din cauză că a încheiat partida cu doar doi jucători sub 21 de ani în teren şi nu cu trei, aşa cum prevede regulamentul.


Rezultatele complete înregistrate în etapa a IV-a:
Sporting Suceava - CS Gura Humorului 2 – 2
Foresta Moldoviţa - FC Marginea 2 – 2
Unirea Boroaia - Viitorul Liteni 4 – 1
Dorna Vatra Dornei - Voinţa Stroieşti 4 – 0
Foresta Mălini - Steaua Dumbraveni 1 – 0
Bucovina Rădăuţi - Zimbrul Siret 3 – 6
Rapid II Mihoveni - Bucovina Frătăuţii Noi 1 – 2
Rarăul Câmpulung Moldovenesc - Florconstruct Pătrăuţi 3 – 1
Danalis Zvoriştea - Minerul Iacobeni 0 – 4
 
Clasament                                                          M    V    E    I
1. Bucovina Frătăuţii Noi       4       4       0       0       19-3   12p
2. Dorna Vatra Dornei            4       3       0       1       10-2     9p
3. Foresta Mălini                     4       3       0       1       10-7     9p



Fotbal – Liga a V-a

Iată şi rezultatele complete înregistrate în etapa a II-a a Ligii a V-a:
Seria I

Locomotiva Dorneşti – Avântul Volovăţ 2 – 3
Ştiinţa Mitoc – Bucovina Şerbăuţi 2 – 4
Viitorul Adâncata – Bucovina Calafindeşti 3 – 0
Flacăra Vicovu de Jos – Unirea Horodnic 3 - 2
Avântul Grămeşti – Victoria Păltinoasa 6 – 2
Progresul Frătăuţii Vechi – Bradul Putna 3 – 1
 
Clasament
1. Viitorul Adâncata 6p
2. Bucovina Şerbăuţi 6p
3. Flacăra Vicov 4p
 
Seria a II-a:
Viitorul Vereşti – Recolta Fântânele 2 – 1
Progresul Salcea – Fulgerul Ciprian Porumbescu 6 – 1
Sporting Buneşti – Avântul Baia 1 – 1
Inter Capu Câmpului – Foresta Râşca 2 – 0
Şomuzul Preuteşti – AS Şomuz Fălticeni 1 – 2
Spicul Moara - Moldova Drăguşeni 3 – 8 (contestaţie)
 
Clasament
1. Moldova Drăguşeni 6p
2. Progresul Salcea 6p
3. Inter Capu Câmpului 6p   
 
Seria a III-a:
Călimani Şaru Dornei – Bistriţa Broşteni 3 – 3
FC Pojorâta – Larix Dornişoara 14 – 1 (contestaţie)
Fagga Pârteştii de Jos – Victoria Vatra Moldoviţei 3 – 3
Turbo Forest Poiana Stampei – Vânătorul Dorna Candrenilor 0 – 3
Călimănelul Panaci – Forestierul Frumosu 3 – 1
 
Clasament
1. FC Pojorâta 6p
2. Vânătorul Dorna Candrenilor 6p
3. Călimănelul Panaci 6p



20:48
miercuri, 01 septembrie 2010

Taguri

fotbal

Autor
Cristian Paslariu
Gazduit de Administrare Servere