Incertitudine in finantarea C.S. „Universitatea” Suceava
Primarul Ion Lungu a declarat ca datorita nesigurantei incasarilor la bugetul local, municipalitatea va face eforturi pentru asigurarea finantarii echipei de handbal.
Astfel, in 2010, CS Universitatea Suceava va primi de la bugetul local suma de 1 milion de lei. Lungu sustine ca primaria incearca sa asigure banii necesari echipei de handbal, astfel incat aceasta sa-si continue performantele inregistrate in 2009.
„Încercăm să asigurăm aceşti bani, pentru că încasările sunt cum sunt. Este un lucru arhicunoscut că avem în faţă un an de criză, dar totuşi vrem să avem, cât-decât, în condiţiile date, o finanţare de susţinere a performanţei echipei de handbal”, a declarat Lungu.
joi, 21 ianuarie 2010
Taguri
Cristina Ursachi
februarie
2012
februarie
2012
februarie
2012
februarie
2012
februarie
2012
februarie
2012
Credeţi că mişcările de protest, care au cuprins întreaga ţară, vor determina căderea guvernului Boc?



