Fotbal – Campionatul Municipal

Campionatul Municipal de Minifotbal - Liga Bergenbier Suceava a continuat în această săptămână cu meciurile din cadrul celei de-a doua etape a sezonului regulat. Nu mai puţin de 55 de goluri s-au înscris în cele şapte meciuri, recordul stabilindu-se la partida Apropo Cafe-Interseby Pătrăuţi, scor 14-3. Hulubă, cu şase goluri înscrise, a fost cel mai bun marcator al meciului.

poza

Partida dintre Revine şi Pit Stop şi-a respectat statutul de derby. După 1-1 la pauză şi 2-1 pentru Revine (prin „dubla” reuşită de Mihai Guriţă), Pit Stop a reuşit în ultimele două minute să întoarcă meciul în favoarea sa, prin golurile marcate de Tibi Neamţu şi Irimiciuc.

Campioana en-titre, Railex ODN, conduce în clasament după primele două etape. În meciul cu Adistal, Railex ODN s-a impus cu 11-2, Dan Haraga şi Liviu Luca înscriind fiecare câte patru goluri pentru camopioni.

Un alt derby care s-a disputat în runda a doua a fost cel dintre Interconti şi Omniasig. Vasile Tcaciuc a marcat de două ori pentru Interconti, în vreme ce reuşita Omniasigului i-a aparţinut lui Păşnicuţu. Chiar dacă au condus cu 1-0 la pauză, cei de la Interconti s-au văzut egalaţi şi s-au întrebuinţat serios pentru marca golul victoriei, care a venit abia pe final de meci.

Rezultatele complete înregistrate în etapa a II-a:
Global Instal – Hotel Imperium 0 – 10 (0 – 4)
Au marcat: A. Mandachi (3), Şt. Mandachi (3), V. Grămadă (2), Bivol
Bracom – Activ 2 – 2 (1 – 2)
Au marcat: Gavriliuc, Giurcă – Traci, V. Blându (autogol)
Pub Sport Penalty – Netcom 2 – 1 (1 – 0)
Au marcat: Gorbănescu, Fl. Marciuc – Mihalachi
Revine – Pit Stop 2 – 3 (1 – 1)
Au marcat: Guriţă (2) – T. Neamţu (2), Irimiciuc
Interconti – Omniasig 2 – 1 (1 – 0)
Au marcat: Tcaciuc (2) - Păşnicuţu
Apropo Cafe – Interseby Pătrăuţi 14 – 3 (4 – 2)
Au marcat: Ciocan (4), Hulubă (6), Plăcintă (2), Cristurean (2) – Avrămia (2), Cârcu
Railex ODN – Adistal 11 – 2
Au marcat: Haraga (4), Luca (4), Stan (2), Cazacu – Teodor, Mihalachi