4.3540 lei
3.2812 lei
184.1037 lei
COD GALBEN, ger persistent
INTERVALUL: 08.02.2012, ora: 02:00 - 12.02.2012, ora: 10:00
PNL critică viziunea lui Flutur în promovare turismului bucovinean
Naţional-liberalii suceveni l-au desemnat pe Ilie Niţă ca portavoce a indignării lor în ce priveşte campania proaspăt anunţată de Gheorghe Flutur sub sloganul Hai în Bucovina!
PNL critică viziunea lui Flutur în promovare turismului bucovinean | (f) Bogdan Popescu | Newsme.ro
Naţional-liberalii suceveni consideră că sloganul lui Flutur Gheorghe, Hai în Bucovina urmează acelaşi traseu banal, nespecific şi nediferenţiator al logo-ului de ţară adoptat de Elena Udrea. Ilie Niţă a declarat că în unele contexte, acest slogan s-ar potrivi ca îndemn al sucevenilor la adresa mai marelui acestui judeţ, dat fiind că este deja notoriu faptul că domnul Flutur îşi petrece mai mult timp prin Bucureşti, decât prin Bucovina.
În urma declaraţiilor de presă făcute de domnul Flutur Gheorghe, preşedinte al Consiliului Judeţean Suceava, în legătură cu intenţiile sale privind o viitoare campanie de publicitate şi reclamă a turismului din Bucovina, preşedintele interimar al organizaţiei municipale a PNL Suceava, Ilie Niţă s-a arătat indignat de faptul că Gheorghe Flutur, la fel ca şi Elena Udrea, "expertul" în marketing turistic şi management judeţean, şi-a propus ca în această perioadă de criză, scăderi salariale şi final de concediu pentru majoritatea românilor, să mai cheltuie din banii sucevenilor pe încă o campanie publicitară fără rost.
"La fel ca Nuţi Udrea, care confunda noţiunea de brand turistic cu un banal logo, şi Flutur Gheorghe calcă în picioare terminologia unui domeniu ştiinţific, marketingul, pe care alţii îl studiază în facultăţi, făcând o confuzie ilară între sigla şi slogan" declară Ilie Niţă
Ilie Niţă susţine că amatorismul lui Gheorghe Flutur în ce priveşte marketingul turistic şi promovarea Bucovinei este deja o axiomă şi se arată curios să vadă dacă şi în acest an campaniile domniei sale se vor desfăşura tot doar în limita judeţului.
"Îmi aduc aminte cum în campaniile precedente în loc să se folosească de suporturile media naţionale (radio, tv, presa centrală, panotaj outdoor) sau de o campanie mai ieftină pe internet, a preferat o costisitoare investiţie în bannere montate în tot judeţul, pentru că în mintea lui Flutur, ca să transmiţi un mesaj unui bucureştean, spre exemplu, cel mai bun mod este să montezi un mesh gigant pe Casa de Cultură din Suceava.”
16:25
joi, 26 august 2010
joi, 26 august 2010
Taguri
Bucovina, CJ Suceava, Gheorghe Flutur, Ilie Nita, PNL, campanie, promovare, slogan, turism
Autor
Bogdan Popescu
Bogdan Popescu
La Spitalul Judeţean de Urgenţă din Suceava, în acest an, investiţii prevazute de 25,7 milioane lei
Traseul CFR Suceava-Putna închis din motive de rentabilitate. Anul trecut linia a fost reabilitată!
Buna ziua domnule doctor.
- Buna ziua, cu ce va pot fi de folos?
- Domnule doctor, din cand in cand imi apar doua pete verzi intre picioare, sus langa pasarica. Ce credeti ca ar...citeste tot bancul
LOTO 6/49
05
februarie
2012
februarie
2012
14
16
33
19
17
49
Report: 3.848.456 lei
NOROC
05
februarie
2012
februarie
2012
8113070
Report: 328.468 lei
LOTO 5/40
05
februarie
2012
februarie
2012
9
24
19
30
16
11
Report: 394.334 lei
SUPER NOROC
05
februarie
2012
februarie
2012
801733
Report: - lei
JOKER
05
februarie
2012
februarie
2012
8
30
9
26
17
13
Report: 3.872.820 lei
PLUS NOROC
05
februarie
2012
februarie
2012
114276
Report: 121.650 lei
Credeți că înlocuirea guvernului Boc va liniști protestele din țară?



